Szanowni Mieszkańcy w związku z rozpowszechniającym się zagrożeniem COVID-19 oraz licznymi zachorowaniami  wśród pracowników firmy odbierającej odpady komunalne, informujemy, że odbiór odpadów może być realizowany nieterminowo. Odpady, których nieodebrano zgodnie z harmonogramem będą odbierane w terminie późniejszym.

Ponadto informujemy, że usługa będzie realizowana również w soboty, prosimy aby odpady do czasu realizacji usługi znajdowały się przed posesją. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Szanowni Mieszkańcy informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Orzeszu w dniu 02.04.2021 r. (Wielki Piątek) będzie czynny w godzinach 8.00-12.00 natomiast w dniu 03.04.2021. (Wielka Sobota)  będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Grafika obrazująca postać ludzką z ankietą w ręce

Szanowni mieszkańcy zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej odpadów biodegradowalnych.

Banknot o wartości 50 zł

Szanowni mieszkańcy!

Na listopadowej sesji Rada Miejska Orzesze przyjęła nową uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty z której wynika, że opłata za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od 1 stycznia 2021 r. będzie wynosiła 33,00 zł miesięcznie za każdego zamieszkałego na posesji mieszkańca, jeżeli odpady są w sposób selektywny zbierane i odbierane. W przypadku stwierdzenia, że na posesji mieszkańcy nie wywiązują się z obowiązku właściwej segregacji odpadów, wówczas opłata ta zostanie podniesiona do 66,00 zł miesięcznie na mieszkańca posesji.