GOSPODARKA ODPADAMI KOMUNALNYMI

OFICJALNA STRONA URZĘDU MIEJSKIEGO  W ORZESZU

WYWOZIK ORZESZE

Kliknij w znaczek poniżej aby pobrać na smartfon lub tablet mobilną aplikację

dla systemu android min. 4.0 dla systemu iOS

Wykonawca

Konsorcjum firm:

REMONDIS Górny Śląsk Sp. z o.o

Przedsiębiorstwo - Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „KOMART” Sp. z o.o

 którego liderem jest

 REMONDIS Górny Śląsk Sp. z o.o

 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

ZMIANA STAWKI ZA ODPADY KOMUNALNE

                  Burmistrz Miasta Orzesze informuje, że zgodnie z Uchwałą nr IV/42/19 Rady Miejskiej Orzesze z dnia 24 stycznia 2019 r. od  01 maja 2019 r. wzrasta stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Miasta Orzesze i wynosi 18,00 zł miesięcznie za osobę, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny oraz 40,00 zł miesięcznie za osobę, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Ogólnopolski konkurs ekologiczny „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY” w Jaśkowicach

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Franciszka Stuska w Orzeszu jest grupa uczniów, którzy bardzo aktywnie działają i propagują postawę proekologiczną wśród społeczności szkolnej i mieszkańców Jaśkowic. Pod nadzorem nauczycielki biologii drużyna „Naładowani” już po raz drugi bierze udział
w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY” organizowanym przez AURAEKO Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. W ubiegłym roku drużynie udało się zdobyć 4 miejsce i cenne nagrody dla szkoły. „Naładowani” przeprowadzili wiele lekcji, przygotowali gazetkę z informacjami o szkodliwości elektroodpadów oraz sposobach prawidłowego postępowania z nimi. Od września w szkole odbyło się kilka mniejszych akcji m.in. świąteczna zbiórka świetlówek i wiosenna zbiórka baterii.

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

      Informujemy, że w terminach wskazanych w harmonogramie odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon z aut osobowych.

 

WYSTAWIAMY!!!

- Odpady wielkogabarytowe takie jak : meble, wykładziny, meble ogrodowe, materace, pierzyny, stojaki na pranie , rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.

- Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny taki jak: pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki, żarówki energooszczędne, telewizory, radia , odtwarzacze mp3, żelazka, wiertarki, kosiarki elektryczne itp.

- Zużyte opony z samochodów osobowych, które nie pochodzą z działalności gospodarczej ani rolniczej.

NIE  WYSTAWIAMY !!!

-Odpadów pochodzących z remontów a także z rozbiórek, okien, drzwi, armatury łazienkowej i kuchennej, części samochodowych, motorowerów, kosiarek spalinowych, odpadów ogrodowych, kartonów, odpadów komunalnych zmieszanych , wszelkich odpadów pochodzących z prowadzonej działalności gospodarczej i rolnej.

Odpady należy wystawić przed posesje najpóźniej do godz. 6.00 w dniu wywozu według harmonogramu, który znajduje się na stronie www.odpady.orzesze.pl w zakładce "HARMONOGRAM" W przypadku dużej ilości odpadów w danym dniu / rejonie odpady odebrane zostaną następnego dnia roboczego.

Czytaj więcej...

W WIELKĄ SOBOTĘ PSZOK BĘDZIE NIECZYNNY

Szanowni mieszkańcy w dniu 20.04.2019 r. (Wielka Sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.

Aplikacja "Wywozik"

W związku z licznymi błędami, które pojawiają się w aplikacji "WYWOZIK" prosimy o posługiwanie się wersją papierową bądź też wersją zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Przepraszamy za powstałe z tego powodu utrudnienia. Informujemy, że aplikację obsługuje Firma zewnętrzna.


  • ADRES URZĘDU
odwiedź urząd

ul. Św. Wawrzyńca 21
43-180 Orzesze
18o 47' 57' N 53o 13' 80o E
www.orzesze.pl
pokaż na mapie google maps
  • KONTAKT Z URZĘDEM

skontaktuj się


tel. 32 32 488 00
fax. 32 32 488 26

e-mail: um@orzesze.pl

 

  • GODZINY URZĘDOWANIA

od poniedziałku do piątku

Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 17.00
Piątek 7:30 - 14.00
  •  KASA URZĘDU

zapraszamy w godzinach

Poniedziałek 8:00 - 14:00
Wtorek 8:00 - 14:00
Środa 8:00 - 14:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 13:00