Zbliża się zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Przypominamy, iż zbliża się coroczna zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z nieruchomości zamieszkałych. Odbiory będą realizowane we wrześniu i październiku, w terminach przewidzianych w harmonogramie odbioru odpadów dla poszczególnych rejonów.

Przypominamy najważniejsze zasady :

  • Zużyte opony z samochodów osobowych, motocykli i rowerów będą odbierane w ilości do 4 sztuk z jednej nieruchomości – opony z samochodów ciężarowych, ciągników i maszyn rolniczych nie będą odbierane.
  • Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in. meble, dywany, wykładziny, meble ogrodowe,  materace, kołdry, pierzyny i poduszki, stojaki na pranie, sztuczne choinki, rowery, zabawki, baseny ogrodowe wolnostojące.
  • Do zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zaliczamy m.in. pralki, lodówki, zmywarki, telewizory, komputery, monitory, radia, telefony, odtwarzacze mp3, słuchawki bezprzewodowe, głośniki, żelazka, roboty kuchenne, wiertarki, kosiarki elektryczne.
  • Podczas zbiórki NIE BĘDĄ ODBIERANE odpady rozbiórkowo-budowlane (m.in. okna, drzwi, armatura łazienkowa i kuchenna, panele, gruz, kafelki), części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady pochodzące z pielęgnacji ogrodów, kartony, wszelkie odpady pochodzące z prowadzonej działalności gospodarczej i rolniczej, niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne.
  • Odpady należy wystawić przed nieruchomością, w miejscu do którego możliwy jest dojazd firmy odbierającej odpady komunalne, do godziny 6:00 w dniu odbioru, jednakże nie wcześniej niż  24 godziny przed planowanym terminem. Wystawione odpady nie mogą powodować utrudnień ani stwarzać zagrożenia w ruchu pieszych i pojazdów.

Eco Harmonogram

Pobierz również harmonogram na swój telefon!

grafika
logotypy