ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Przypominamy, iż  w miesiącach wrześniu i październiku organizowana będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Miasta Orzesze. Terminy odbioru tych odpadów znajdą Państwo w harmonogramach na bieżący rok.

 

CO ZOSTANIE ODEBRANE ?

– Odpady wielkogabarytowe takie jak : meble, wykładziny, meble ogrodowe, materace, pierzyny, stojaki na pranie, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.

– Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny taki jak: pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki, żarówki energooszczędne, telewizory, radia, odtwarzacze mp3, żelazka, wiertarki, kosiarki elektryczne itp.

– Zużyte opony z samochodów osobowych, które nie pochodzą z działalności gospodarczej ani rolniczej, tj. bez opon z samochodów ciężarowych i ciągników rolniczych, w ilości maksymalnie 4 sztuk z jednej nieruchomości zamieszkałej.

 

CZEGO NIE ODBIERAMY ?

Odpadów pochodzących z remontów a także z rozbiórek, okien, drzwi, armatury łazienkowej i kuchennej, części samochodowych, motorowerów, kosiarek spalinowych, odpadów ogrodowych, kartonów, odpadów komunalnych zmieszanych, wszelkich odpadów pochodzących z prowadzonej działalności gospodarczej i rolniczej.

 

Odpady należy wystawić przed posesje najpóźniej do godz. 6:00 w dniu wywozu, zgodnie z  harmonogramem, który znajduje się na stronie www.odpady.orzesze.pl w zakładce „HARMONOGRAM”, jak również w aplikacji EcoHarmonogram.

 

Odpady  te, z uwagi  na  konieczność  zachowania  stanu  porządkowego  w miejscu  ich  gromadzenia,  powinny  być wystawione nie wcześniej niż 24godziny przed wyznaczonym terminem odbioru.  Pamiętajmy również o wystawieniu odpadów przed nieruchomością, w sposób niepowodujący utrudnień w ruchu pieszych i samochodów.

 

W przypadku dużej ilości odpadów wystawionych w danym dniu czy rejonie, może nastąpić przesunięcie odbioru odpadów do następnego dnia roboczego.

Eco Harmonogram

Pobierz również harmonogram na swój telefon!

grafika
logotypy